Elegancki salon, który zachwyci każdego

Dom czy mieszkanie, w każdym z tych miejsc znajduje się oczywiście salon. To przestronne pomieszczenie, mimo iż wydaje się mało użytkowane, pozwala nam na przyjęcie gości czy też miłe rodzinne spędzanie czasu. Wiemy, że każdy ma inny gust czy styl, ale wszyscy wiemy, że salon z reguły powinien zachować swoją elegancję. Dziś raczej skupy się na chyba najważniejszym aspekcie, czyli na meblach do salonu.

Główny punkt salonu

Z reguły każdy salon wygląda inaczej, gdyż dostosowujemy się do metrażu danego pomieszczenia oraz do własnego gustu i upodobań. W tym sezonie można zauważyć, że coraz częściej królują eleganckie kolory na ścianach, takie jak głębokie odcienie zieleni czy też złoto. Także dodatki w postaci poduszek, modnych w tym czasie plakatów czy szkła różnego rodzaju, tworzą w salonach niepowtarzalny klimat. Ponadto częściej wybieramy meble w naturalnych kolorach drewna.

Głównym meblem do salonu, jaki nabywamy to szafka pod RTV. Nawet jeśli mamy wiszący telewizor, warto mieć na uwadze miejsce np. na dekoder, router czy też konsole do gier. W tym przypadku fajnie sprawdzi się mebel niedużych rozmiarów. Świetnie będzie wyglądać – niezależnie od kolorystyki pomieszczenia -szafka w kolorze jasnego drewna z pełnymi lub przeszklonymi frontami o dowolnym kolorze i wykończeniu. Zwróćmy uwagę, że fronty wcale nie muszą być w tej samej kolorystyce co szafka. Dwie różne kolorystyki danego mebla mogą spowodować, że wnętrze może nabrać ciekawego wyglądu. A jeżeli potrzebujemy więcej miejsca, np. na przechowywanie, opłaci się zainwestować w zabudowę. Mimo że zabudowa może kojarzyć się z masywnymi, obciążającymi pomieszczenie meblami, to wcale tak nie jest. Na rynku jest dużo dostępnych zabudów pod RTV do salonu, które idealnie spełnią wymagania każdego użytkownika.

Wnęki i skosy – jak je zagospodarować?

Wiemy, jak uciążliwe bywają skosy lub wnęki zwłaszcza w salonie. Fajnym patentem na zagospodarowanie tej przestrzeni jest biblioteczka. Biblioteczki mają to do siebie, że nie tylko ładnie się eksponują, ale także dodają wnętrzu szyku. To również świetny pomysł dla moli książkowych. Taki rodzaj mebla nie musi być także nudny i prosty. We wnęce można zamontować odpowiednią zabudowę ze szklanym frontem i ukazywać światu swoje literackie kolekcje. Za to zabudowa pod skos z frontem w kolorze ścian, może nam posłużyć za miejsce do przechowywania oraz sprawić, że nasz salon nabierze odrobiny tajemniczości.

Meble na wymiar

Niezależnie od tego czy dopiero planujemy urządzić nasz salon, czy może go lekko odświeżyć, zdarza się, że meble, które nam się podobają, są tylko i wyłącznie w danych rozmiarach. Co bywa uciążliwe gdy mamy małe pomieszczenie lub gdy potrzebujemy głębszych czy szerszych szafek. Dlatego warto się skusić na meble na wymiar. Prawdopodobnie taka inwestycja, może wydawać się kosztowna, ale zwróćmy uwagę, że takie meble posłużą nam na lata. Lima Meble, oferuje wiele możliwości, co pozwala na idealne spełnienie oczekiwań względem mebli do salonu.

Głowa do góry moi drodzy, czasami wystarczy chwilka, by znaleźć odpowiednie meble, które spełnią wasze oczekiwania i pozwolą wam cieszyć się pełnią waszego wymarzonego salonu. A dzięki tym kilku radą już nie musicie główkować jak zagospodarować przestrzeń w pokoju dziennym.

Miłego planowania 🙂

Zobacz nasze obecne realizacje oraz już teraz zobacz pozostałe wpisy na blogu, które pomogą w planowaniu swojego domu.