Jak dobrać meble, by posłużyły nam na długo

Jak dobrać meble, by posłużyły nam na długo

Stylów wnętrz jest mnóstwo. Każdy stylizuje dom czy mieszkanie tak, aby odpowiadało naszej wizji. Starannie dobrane dodatki czy odpowiedni kolor na ścianach to dopiero początek przygodny w tworzeniu wyjątkowego wnętrza. Przeważnie główną rolę odgrywają meble. Gdy decydujemy się na zakup mebli, zwracamy uwagę na wygląd. Dziś pokażemy wam, że nie tylko wygląd się liczy. Zapraszam do artykułu 😉.

Skupmy się na szczegółach

Na rynku jest aż 7 najpopularniejszych gatunków drewna jeśli chodzi o produkcję mebli. Ale nie każdy chce mieć meble z czystego drewna, które jest pokryte odpowiednim środkiem zabezpieczającym. Przeważnie takie substancje posiadają bardzo mało kolorów, zwykle w neutralnych odcieniach. Nie twierdzę, że naturalne meble nie są piękne, ale każdy ma inne gusta i upodobanie. Większość nowoczesnych mebli jest laminowana, posiadają różne wykończenia, bogatszą paletę barw oraz strukturę. Mogą wyglądać na naturalne, ale także mogą być w niestandardowym kolorze. Wszystko zależy od preferencji. Przy doborze mebli postarajmy się skupić na materiale i solidności. Nie jeden producent mebli przedstawia nam paletę kolorystyczną, materiał, wykończenia, rodzaje detali czy też akcesoria. Wydaje się, że jest tego dużo, jednakże są to bardzo istotne rzeczy, by nasze wyposażenie spełniało swoje funkcje.

Przy dzisiejszej technologii i unowocześnionej produkcji, większość domowego wyposażenia spełnia nie jedno oczekiwanie konsumenta. Producenci na rynku starają się, aby ich meble spełniały odpowiednie normy. Meble także nie muszą być w stonowanych odcieniach, tylko w macie czy w połysku, nie muszą być nudne. Nie bójmy się zaszaleć z różnymi rodzajami drewna, kolorami czy też wykończeniem.

Skupmy się na szczegółach

Dobór mebla do pomieszczenia

Wybierając umeblowanie, zwracajmy uwagę na poszczególne aspekty. Wyposażenie powinno być funkcjonalne i odporne na zarysowania. Meble kuchenne powinny posiadać cechy wodoodpornych oraz pomagać nam zachowywać czystość. Zwłaszcza gdy posiadamy dużą rodzinę lub dzieci. W kuchni także sprawdzą się meble z systemami, takimi jak cargo czy space tower. Rodzaj powierzchni ma też znaczenie. Czy to w salonie, czy w sypialni, możemy dobrać powierzanie o strukturze drewna, matowe lub perliste a w łazience i kuchni- doradzam gładką fakturę. Warto zainwestować w systemy cichego zamykania frontu czy szuflad. To pozwoli nam uniknąć urywających się zawiasów i prowadnic czy też uszkodzeń na froncie mebla. W tym sezonie można zauważyć, że kolorowe meble królują. Dlaczego by nie umeblować pomieszczenia meblami w kolorze zieleni czy fioletu? Dlaczego by nie! Ważne by posłużyły nam na lata, spełniały standardy i odgrywały swoją rolę.

Dobór mebla do pomieszczenia

Więcej możliwości

Tak jak zwróciłam uwagę wyżej, meble nie muszą być nudne czy standardowe. Serdecznie zapraszam do eksperymentowania i ekstrawagancji. Czasami zdarza się, że sklepy oferują nam piękne meble, ale nie wymiarowe. I co wtedy? Z pomocą przychodzi internet i meble na zamówienie. Z mojego doświadczenia wiem, że taka opcja jest jedną z lepszych. Najlepszej jakości materiały, dbałość o szczegóły czy obszerna paleta kolorystyczna sprawia, że taka inwestycja zapewni nam niepowtarzalny wygląd wnętrza. Takie rozwiązanie także rozwiąże nam problem z niestandardowym umeblowaniem, np. meble do zabudowy, szafy przesuwne i mebli na wymiar.

Więcej możliwości

A jeżeli potrzebujecie inspiracji, względem wyboru mebli, zachęcamy was do odwiedzenia naszego bloga. Tam podpowiemy jakie meble dobrać i jak zagospodarować przestrzeń. Również zachęcamy do umówienia się na darmową wycenę, by stworzyć idealne meble.