Kuchnia z marketu, a kuchnia od stolarza. Na czym polega różnica?

Meble kuchenne z jasnego drewna i marmurowy stół.Mogłoby się wydawać, że meble kuchenne to tylko meble. W rzeczywistości dobór mebli to skomplikowana sprawa, która może przysporzyć nam kłopotu. Dziś przedstawiam wam różnice w wyborze mebli.

Próbniki dekoratorskie

Meble z marketu

Sklepy kuszą nas nowościami, ciekawymi rozwiązaniami i doradztwem klienta na wysokim poziomie. Człowiek skuszony takimi rzeczami kupuje meble, które wyglądają na wysokiej jakości, po czym jest zdziwiony, że szafki rozpadają się po jakimś okresie czasu. Osobiście, nie uważam, że wszystkie dostępne na rynku meble są złe jakościowo. Meble produkowane na masową skalę zdecydowanie różnią się jakością od innych. Przy wyborze mebli z marketu nie za bardzo mamy wpływ na to jak są one wykonane. Taki rodzaj mebla przeważnie posiada standardowy rodzaj materiałów, z którego są wyprodukowane, nie podlegają zmianom jeśli chodzi o ich wymiary, potrafią być źle wykonane już podczas produkcji. Meble z marketu potrafią nas zaskoczyć smutnym wnętrzem. Mało półek, mało szuflad. Także systemy montowane w meblach potrafią być słabej jakości, przez co zużywają się po chwili. Pomimo iż meble ze sklepu potrafią być zaskakująco ładne, to niestety mogą być słabej jakości, produkowane najtańszym kosztem. Nie wszystkie, ale większość.

Drewniane wióry

Meble od stolarza

Jeśli chodzi o meble na zamówienie od stolarza, widać zdecydowaną różnicę. Stolarz produkuje meble od zera. Fakt, że proces produkcji jest dłuższy i czasami takie meble są droższe, ale ma się tę pewność, że posłużą nam na lata. Obsługa klienta jest na najwyższym poziomie. Możemy także liczyć na pomoc projektanta, gdy nie mamy pomysłu na aranżację czy projekt naszej kuchni. Gdy decydujemy się na meble od stolarza, mamy możliwość wybrać rodzaj korpusu, frontów, kolory, systemy czy wykończenie mebli. W przypadku gdy chodzi np. o blaty kuchenne, stolarz może zaproponować wysokiej jakości wodoodporne, plamoodporne i odporne na temperatury materiały.

Meble dopasowujemy pod swoje wymagania i możemy dostosować własne wymiary. Producent mebli na wymiar także posiada szeroką gamę tworzonych przez niego produktów. Stworzy dla was meble do każdego pomieszczenia. Wybranie mebli kuchennych od stolarza, moim zdaniem, to rozsądny wybór. I nawet jeśli po jakimś czasie się nam „znudzą” to nie musimy wymieniać całej kuchni. Wystarczy wymienić fronty. Niektórzy producenci takiego rodzaju mebli potrafią też tworzyć indywidualne projekty

Kuchnia z nietypowymi frontami

Więc na czym polega różnica?

Mamy od groma mebli kuchennych do wyboru. Każdy może zdecydować się na takie, jakie mu odpowiadają. Główną różnicą pomiędzy meblami marketowymi a meblami od stolarza jest możliwość personalizacji mebli. Przez to wykorzystanie przestrzeni wewnątrz mebla może być zdecydowanie lepsze. Marketowe meble są standardowe i mogą utrudnić dopasowanie ich do pomieszczenia. Meble od stolarza można dopasować samemu. Stworzyć niezwykłą aranżację, która nam się podoba. Przy meblach na zamówienie nie musimy się z niczym ograniczać i maksymalnie wykorzystać przestrzeń pomieszczenia. Kolejne różnice to większa paleta kolorów, materiałów potrzebnych do produkcji, wykończenia frontów oraz korpusów czy jakość gotowego produktu. Innymi słowy, jakich to mebli potrzebujecie i jakie wybierzecie, to już zależy od was. Rynek daje nam nieograniczone możliwości.

Po kolejne ciekawostki i porady na temat mebli zapraszam na bloga. A jeśli zaciekawił was temat mebli od stolarza, to gorąco zachęcam do zobaczenia zrealizowanych kuchni na wymiar.