Meble do małej łazienki ze skosem

Meble do łazienki czasami bywają niełatwą sprawą, zwłaszcza gdy nasza łazienka jest mała i posiada skosy. Przy planowaniu takiej łazienki, warto pamiętać o wymiarach pomiędzy armaturą łazienkową a meblami, które chcielibyśmy tam wstawić. Powinniśmy też łazienkę zaplanować tak by była jak najbardziej praktyczna.

Zabudowa pod skos

Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie zabudowy pod skos. Dzięki dużej ilości półek oraz miejsca do przechowywania możemy zachować porządek, oraz estetyczny wygląd łazienki. Możemy schować wtedy pralkę, suszarkę, kosz na bieliznę czy inne rzeczy potrzebne nam w łazience. A zamontowanie na frontach luster sprawi, że optycznie powiększymy pomieszczenie.

zabudowa pod skos

Szafka pod umywalkę

Jeżeli w naszym pomieszczeniu jest mało miejsca, najlepiej zainwestować w wolnostojącą szafkę pod umywalkę. Pozwoli nam zaoszczędzić miejsca, a także pomoże w przechowywaniu rzeczy niezbędnych do higieny. Również dla kobiet to idealne miejsce na przechowywanie artykułów kosmetycznych. Taka szafka pozwala nam zachować porządek na umywalce.

Miejsce nad toaletą

Większość z nas decyduje się na zestawy podtynkowe, które czasami mają mało funkcjonalną zabudowę. Warto przemyśleć przearanżowanie zabudowy w funkcjonalne szafki czy półki. Zyskamy więcej miejsca na przechowywanie artykułów higienicznych oraz zapewni to nam elegantszy wygląd pomieszczenia.

Gdy zdecydowaliśmy się w projekcie na matowe kafelki, powinniśmy uwzględnić wtedy fronty szafek w połysku. Dzięki temu uzyskamy optyczne powiększenie oraz rozjaśnienie wnętrza. Nie bójmy się też eksperymentować z ciemniejszymi kolorami w małej łazience. Przy niestandardowych kolorach ścian lub płytek, całe wnętrze rozjaśnia biała armatura oraz jasna barwa mebli.

Miłej aranżacji wymarzonej łazienki 😊

A więcej ciekawych porad na temat projektowania domu już nie długo na naszym blogu.