Meble do sypialni oraz kilka naszych porad, które podniosą komfort w twojej sypialni

Jak każdy dobrze wie, sypialnia to najważniejsze pomieszczenie każdego domu. W niej powinniśmy czuć się komfortowo, swobodnie, powinna mieć własny, unikalny klimat oraz funkcjonalność.

Dlatego dziś przedstawię wam najważniejsze aspekty dobrej sypialni.

JAK STWORZYĆ IDEALNĄ SYPIALNIĘ

Przy projektowaniu sypialni najpierw skupiamy się na meblach. Wybieramy ich styl, kolorystykę, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Dobieramy kolorystykę wnętrza i wszystko łączymy ze sobą, by odpowiednio współgrało.  W tym sezonie goszczą butelkowe zielenie, granat, odcienie niebieskiego na ścianach, które łamane są jasnym drewnem goszczącym na meblach oraz złotem i bielą w dodatkach.  Lecz każdy z nas ma inne preferencje i niektóry idą na łatwiznę, dając jeden kolor na ścianę, jeden kolor na meble i zmieniając co sezon dodatki. Moim zdaniem sprytne 😉.

Najważniejsze w sypialniach jest to by czuć się w nich dobrze, to nasza oaza spokoju. Pamiętajmy także, że nie tylko kolor ścian czy meble się liczą. Okazuje się, że zmiana zasłon i wazon z pięknym bukietem może nadać elegancji i estetyki naszej sypialni. Dużą rolę także odgrywa oświetlenie.

W takim pomieszczeniu stawiajmy na skoncentrowaną, ciepłą barwę światła która, pomimo iż da półmrok w sypialni, to nada też przyjemnego klimatu.

KOMFORTOWE I ELEGANCKIE ŁÓŻKO

Centralnym elementem każdej sypialni, jest oczywiście łóżko. To w nim spędzamy większość naszego czasu. Daje nam ono poczucie komfortu i relaksu. Każdy z nas ma swoje preferencje do łóżka. Odpowiedni materac, by sen był najwyższej jakości, komfortowa pościel, która da nam ukojenie po ciężkim dniu. Przy wyborze łóżka skupiamy się, jakie powinno być. Jaki rozmiar dla jednej osoby lub dla pary. To już jest kwestia indywidualna. Pamiętajmy jednak, że nie tylko jego funkcja ma znaczenie. Także wygląd tego mebla odgrywa ważną rolę w całej aranżacji wnętrza.

Gdy wybieramy łóżko wolnostojące, mamy pod nim dużo wolnej przestrzeni, którą można zagospodarować. Trickiem na użycie takiej przestrzeni jest wbudowanie pod łóżko szuflad.

Pozwolą nam one na utrzymanie porządku w sypialni, a także na przechowywanie zbędnych rzeczy. Najczęstszym wyborem ostatnich czasów wśród klientów są łóżka drewniane lub z tapicerowanym zagłówkiem. To one nadają charakteru i elegancji całej sypialni.

ODPOWIEDNIE SZAFKI NOCE DO SYPIALNI

Stoliki nocne to nieodzowny przyjaciel każdego łóżka. To praktyczny mebel, który mimo swojego małego rozmiaru przydaje się podczas wieczornego relaksu, by mieć gdzie postawić szklankę wody czy też odłożyć telefon. Wybierając szafkę nocną pamiętajmy, by jej wysokość była nieco wyższa od wysokości materaca. Da nam to komfort użytkowania i nie będzie niepotrzebnego stresu, że coś z niej przypadkiem strącimy. Gdy mamy w sypialni łóżko dla pary, postarajmy się zakupić dwie takie szafeczki po obu stronach łóżka.  Najlepsze szafki nocne to te, które mają minimum dwie szuflady lub półki. Nie dość, że są funkcjonalne, ale także wyglądają bardziej elegancko niż zwykłe małe stoliczki.

JAKĄ WYBRAĆ GARDEROBĘ

Gdy nie posiadamy w domu osobnego wnętrza na garderobę, wtedy zainwestujmy w szafę do sypialni. Najlepsza jest taka, która będzie funkcjonalna, dość kompaktowa i posiadała drzwi przesuwne, by można było na nich zamontować lustra. Kolorystykę szafy oczywiście dobieramy do reszty wyposażenia sypialni, lecz szafa w jasnym kolorze, pomimo nawet największego jej rozmiaru, nie będzie wyglądała na tak dużą.

Dodatkowo zainstalowanie luster na przesuwnych drzwiach szafy pomogą nam zaoszczędzić miejsca, a także rozświetlić pomieszczenie poprzez odbijające się od nich światło. W garderobie niezbędne są także szuflady na bieliznę, biżuterię lub akcesoria, a także drążki na wieszaki.

Gdy jednak mamy małe pomieszczenie można, zamiast szafy przemyśleć zabudowę nad łóżko. Ten prosty trick pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w sypialni, a także przez dużą ilość szafek, ułatwi nam utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

CZY INWESTOWAĆ W KOMODĘ

Ten przydatny i funkcjonalny mebel pozwala nam utrzymać porządek nie tylko w pomieszczeniu. Dzięki niemu nie musimy szukać bielizny w szafie czy też biżuterii na wielkie wyjścia. Ten rozsądnych rozmiarów mebel potrafi pomóc nam w chaosie dnia codziennego. Nie musimy w niej trzymać tylko i wyłącznie bielizny, pościeli lub dodatków, może także posłużyć za „organizer” na dokumenty, czasopisma lub książki. Można na niej postawić zdjęcia czy ozdoby gdy nie chcemy nic wieszać  na ścianach. Niby taka zwykła komoda a bardzo pomocna.

Zadbajmy, by nasza sypialnia dawała nam jak największy komfort i relaks.

Życzę wszystkim dobrego odpoczynku i miłej lektury 😉.

 A kolejne porady dotyczące świetnych aranżacji domu w następnych wpisach na naszym blogu 😉.

Skontaktuj się z nami w sprawie mebli na wymiar do sypialni lub innego pomieszczenia.