Najnowsze trendy w meblach kuchennych – popularne style i kolory w tym sezonie

Ciemna kuchnia z marmurowym blatem.Wszyscy wiemy, że dobrze urządzone wnętrza tworzą niezwykły klimat. Zwłaszcza gdy serce domu, czyli kuchnia, posiada swój niepowtarzalny styl. Pora iść z duchem czasu i wspólnie stworzyć modną kuchnię.

zielona kuchnia z czarnym blatem i lodówką

Najmodniejsze style

Może się wydawać, że w tym roku zbyt dużo stylów nie góruje ponad miarę. Jednakże dobre dopasowanie stylu do wnętrza i połączenie go z innym stylem, może stworzyć przestrzeń pełną elegancji i temperamentu. Wśród nich wyróżnia się minimalizm oraz nowoczesność. To design, który zachwyci każdego. Jest zarazem prosty, funkcjonalny jak i estetyczny. Często występuje w połączeniu z nowoczesnymi materiałami, takimi jak stal nierdzewna, szkło czy beton. Skandynawski styl nadal jest na topie. Przebija się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami, minimalistycznymi wzorami i przytulnymi detalami. Rustykalny styl wciąż ma swoje miejsce w modnych kuchniach. Drewniane elementy, cegła, kamień i naturalne kolory są charakterystyczne dla tego stylu. Takie kuchnie mają przytulny i tradycyjny wygląd. Szczęśliwcy, posiadający dużą przestrzeń, mogą śmiało sobie pozwolić na kuchnie z wyspą. Są najbardziej popularne i praktyczne. Wyspa spełnia swoje zadanie dodatkowego blatu roboczego, a także wypełni kuchnię funkcjonalnością.

Kuchnia w kolorze kaszmiru

Paleta kolorów

Popularnymi kolorami w tym sezonie są butelkowa zieleń, ciemny fiolet czy miedziane akcenty. Oczywiście jasne, neutralne odcienie, takie jak biel, szarość, beż czy kaszmir także mają swój czas sławy. Teraz możemy zauważyć, że coraz częściej w meblach kuchennych stosuje się połączenia jasnych frontów w połysku z czarnymi blatami lub odwrotnie. Takie połączenie możemy zaobserwować w meblach kuchennych kaszmir z czarnymi elementami. Jasne kuchnie w połączeniu z czernią lub złotem nadają wyrafinowanej klasy każdemu wnętrzu. Odcienie drewna w połączeniu z niestandardowymi kolorami nada kuchni ciepła oraz ciekawej estetyki. Jeśli się jednak obawiamy zbyt intensywnej kolorystyki, można podkreślić pomieszczenie kolorowymi akcentami, takimi jak sprzęt AGD czy akcesoria.

szklane półki oraz okap

Modne oraz praktyczne dodatki

Otwarte półki w meblach kuchennych są zarówno modnym, jak i praktycznym dodatkiem. Mogą służyć do eksponowania stylowych naczyń, szklanek i dekoracji, a także do przechowywania często używanych przedmiotów, takich jak książki kucharskie czy przyprawy. Zwiększone zainteresowanie ekologią sprawia, że wiele osób stawia na recykling w kuchni. Wydzielona strefa do recyklingu, np. specjalne pojemniki na różne rodzaje odpadów, ułatwia sortowanie i utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Może to być zintegrowane rozwiązanie w szafkach. Modne są również rozwiązania przechowywania, które pozwalają utrzymać kuchnię w porządku i ukryć niepotrzebne przedmioty. Do takich rozwiązań przydają się szafki z systemami organizacji, wysuwane kosze na odpady, ukryta zmywarka czy lodówka albo spiżarnia z drewnianymi drzwiami, by utrzymać kuchnię w minimalistycznym stylu.

Eksperymenty na stylach i kolorach to fajna zabawa. Zwłaszcza w kuchni. Polecam wam inne wpisy na naszym blogu oraz zachęcam do sprawdzenia realizacji na kaszmirową kuchnię.