Nowoczesne zabudowy kuchenne

Biała kuchnia z zabudową i wyspą kuchennąJuż nie raz pisałam wam o meblach do zabudowy. Dziś się bardziej skupimy na zabudowach kuchennych, które pomimo swoich gabarytów potrafią uprzyjemnić pracę w kuchni.

Jaką zabudowę wybrać?

Na rynku producentów mebli jest mnóstwo propozycji oraz inspiracji na meble kuchenne. Projektując idealną dla siebie kuchnię, skupiamy się na różnych aspektach, począwszy od wysokości, ilości czy rozmieszczeniu szafek w pomieszczeniu. Przy ogólnodostępnych informacjach możemy znaleźć dla siebie wiele przeróżnych kombinacji na zabudowę. Nikt nie powiedział, że zabudowa w kuchni musi być brzydka, masywna i przytłaczać wnętrze. Patrząc na to, czego potrzebujemy, możemy wybrać zabudowę składająca się z samych dolnych szafek, z szafek górnych i dolnych, a nawet zabudowy, która może pokrywać całą ścianę.

Powodami, dla których decydujemy się na zabudowę meblową, składającej się z tylko dolnych szafek są okna lub pomieszczenie mające skosy. W przypadku kuchni połączonej z jadalnią tak umeblowana kuchnia wygląda lżej, nie nadaje to charakteru kuchennego i lepiej się łączy cały wystrój pomieszczenia. Nie stawia to aż tak wielkich granic pomiędzy kuchnią a jadalnią. W małych kuchniach za to się sprawdzą pełne zabudowy pokrywające całą ścianę. A gdy w takim przypadku zdecydujemy się, na wyspę kuchenną to osiągniemy ciekawy, nowoczesny wygląd kuchni, który jest teraz bardzo modny. Pomimo swoich rozmiarów, wybudowana zabudowa od podłogi do sufitu, nie przytłacza, a nowoczesne i dobrze dopasowane fronty wkomponują się w przestrzeń.

Szara kuchnia z czarnymi szafkami oraz sprzętem AGD

Jak to wszystko połączyć?

Pomimo iż taki rodzaj umeblowania kuchni, może wydawać się, że przytłoczy pomieszczenie, to możemy to zmienić w bardzo łatwy sposób. Odpowiednio dobrane fronty już same mogą zdziałać wiele. Gdy pomieszczenie jest małe, warto zainwestować w szklane lub w połysku fronty. Odbijające się od nich światło sprawia wrażenie większej i jasnej kuchni. Pionowa zabudowa ze wbudowanym piekarnikiem i mikrofalą zaoszczędzi miejsca w dolnych szafkach, a ustawione AGD na odpowiadająca nam wysokość ułatwi nam gotowanie. Meble do zabudowy wcale też nie muszą być zamkniętymi szafkami. W miarę możliwości można zamontować otwartą szafkę z półkami czy też małą winiarkę, by uprzyjemnić wygląd wnętrza. Szafki w zabudowie nie muszą być też głębokie. Przy meblach kuchennych na zamówienie możemy wybrać węższe szafki, co ułatwi nam dostęp do przechowywanych w nim produktów. Ze względu na dużą ilość szafek, miejsca na przechowywanie mamy znacznie więcej.

Biała kuchnia z wąskimi szafkami

Zalety mebli do zabudowy

Zaletą zabudów kuchennych jest możliwość zakrycia frontem zmywarki czy też lodówki. Taki zabieg sprawia, że całość doskonale komponuje się z pomieszczeniem i wygląd to bardziej elegancko. Pomaga to też zachować większą czystość w kuchni. Ilość dostępnego miejsca do przechowywania sprawia, że możemy zachować porządek. A dzięki nowoczesnym modułom do mebli kuchennych nie musimy się stresować, że tego miejsca nam zabraknie. Poza tym wszystko mamy pod ręką co ułatwia funkcjonowanie w kuchni. Zabudowy pozwalają na dopasowanie jej pod swoje potrzeby. Potrafiąsię sprawdzić w każdej przestrzeni.

Duża biała zabudowa kuchenna z wyspą, winiarką oraz elementami drewna

Nie ważne kto co mówi, ważne byście dobierali meble pod swoje preferencje. Pamiętajcie, dopasowana do was kuchnia da wam radość z gotowania ?. Po więcej inspiracji i rad odsyłam was do naszego bloga i przykładowego zrealizowanego projektu “kuchnia na wymiar w Lubinie