Przestronne oraz funkcjonalne biuro domowe

Biurko w kształcie litery L

Czy to praca zdalna, czy nauka, przy własnym biurku to komfortowy pomysł. Chyba każdy z nas lubi pracować w swojej osobistej przestrzeni. Dziś przedstawiamy pomysły na własne biuro domowe.

Na czym się skupić wybierając biurko?

Mebli biurowych na rynku jest masa. Trudno czasami się zdecydować. Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad ich funkcjonalnością, długością blatu, miejscem, w którym ono stanie oraz wygodnym fotelem. Ile tak naprawdę potrzebujemy miejsca do pracy? Nie oszukujmy się. Im więcej miejsca, tym wygodniejsza praca. Dobrze wiem, że niektórzy pracują przy stole kuchennym, bo im tak wygodnie. Może i tak, ale czasami trzeba pomyśleć o swoim zdrowiu.

Wybierając biurko, zwróćmy uwagę na jego wysokość. Powinno być idealnie dopasowane do naszego wzrostu by sposób, w jaki siedzimy przy nim, był jak najbardziej ergonomiczny i nie obciążał nam kręgosłupa. Także długość i szerokość blatu odgrywają ważną funkcję. Potrzebujemy na nim wygospodarować miejsce na prace, komputer i ewentualnie sprzęt biurowy. A jeśli nie znajdziemy odpowiedniego, gotowego dla nas biurka zawsze można zwrócić uwagę na biurka na wymiar.

Biały komplet: biurko oraz regał

Miejsce na domowe biuro

Najlepszym miejscem na biurko jest miejsce oświetlone. Możemy taki mebel na przykład wstawić do salonu. I wcale nie musi wyglądać dziwnie. Nasz producent oferuje połączenie biurka z szafką pod rtv. I bardzo dobrze się razem komponują. Biurko wcale nie wygląda jak osobny segment, który koliduje z wystrojem naszego wnętrza.

Nikt też nie powiedział, że domowe biuro nie może być w sypialni. Mały blacik, dobrany do stylu pokoju sypialnianego potrafi nadać elegancji pomieszczeniu i wcale go nie przytłoczyć swoim wyglądem. Ponadto w sypialni czujemy się bardziej komfortowo, co pozwala nam z większą energią realizować swoje cele czy wykonywać pracę.

Wygospodarowanie przestrzeni biurowej w połączeniu z domową biblioteczką nada wnętrzu błyskotliwego charakteru. A do dziecięcego pokoju można zastosować rozwiązanie połączonego biurka z zabudową, np. szafą lub regałem.

Połączenie biurka z szafką pod rtv

 

Biuro domowe nie musi być nudne

Zwykły blat i stos bibelotów na nim może przytłoczyć i nie atrakcyjnie wyglądać. Z pomocą może przyjść nam zabudowa, mały regał lub abstrakcyjne półki. Takie rozwiązanie pomaga nam nie tylko zachować porządek w miejscu pracy, ale także uatrakcyjni wygląd danego miejsca. Wystające okablowanie także wygląda mało atrakcyjnie, więc warto zainwestować w blat ze specjalnym otworem oraz podblatowymi skrzynkami maskującymi. Takie rozwiązanie pozwoli zachować ład oraz schowa nieestetycznie wyglądające kable.

Zabudowa z szufladami pozwoli nam schować ważne dla nas dokumenty, a wbudowana witrynka z przeszklonym frontem ukaże np. osiągnięte trofea lub pamiątki z niezwykłych wakacji. Wbudowane szuflady w biurku umożliwiają nam swobodny dostęp do rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Nieszablonowe półki wykonane z czystego kawałka drewna, w kolorowe lub niestandardowym kształcie na pewno przykują uwagę gości, a wyeksponowane na nich rzeczy sprawią, że rozmowy nabiorą ciekawszego tematu.

Biurko z powieszoną nad nim prostokątną półką

 

Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił wam wizje idealnego domowego biura. Zobacz również nasze zrealizowane biurka na wymiar z Wrocławia.

Owocnej i komfortowej pracy 😉.