Trendy kuchenne w 2023 roku

Biała, przytulna kuchnia z drewnianym blatem.Już od dawna kuchnia to nie tylko pomieszczenie, które miało spełniać warunki sprzyjające gotowaniu. Staje się teraz bowiem miejscem przyjemnym do spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi a niektórzy nawet lubią tam pracować. Jakie trendy kuchenne czekają na nas w tym roku? Przekonajmy się.

Biała, nowoczesna kuchnia z marmurowym blatem i backsplashem.

Co zmieni się w kuchni?

Tegoroczne trendy kuchenne oparte będą na nowych fakturach mebli, wykończeniach czy też kolorach. Czy to w samej kolorystyce kuchni, czy zabudowach kuchennych będziemy mogli zauważyć, że kolory są ciemne, wyraziste. Zaczynają gościć odcienie szarości, ciemne drewno, granit wraz ze złotem. Kolory takie jak butelkowe zielenie, czerwienie w odcieniach cegły czy różne tony niebieskiego także są mile widziane. Fronty w odcieniach pasteli zaczynają gościć w naszych kuchniach. Jeśli chodzi o modne dotychczas drewno, nadal pozostaje ono świetnym i przytulnym elementem mebli, ścian czy też dodatków. Drewniane korpusy mebli kuchennych są teraz bardzo na topie. Nadają one przytulności wnętrzu. W tym roku skupiamy się bardziej na prostych, wyrafinowanych oraz przytulnych kuchniach.

Ciemna kuchnia z marmurowym blatem oraz listwą przyblatową.

Nowe trendy w meblach kuchennych

Zmiany, jakie nadchodzą w tym roku, jeśli chodzi o meble kuchenne to fronty szafek oraz blaty. Modne w tym roku będą fronty ze żłobieniami, fronty o nietypowym wzorze oraz fronty o satynowym wykończeniu. Stosowanie takiego fasonu na fronty bardziej przykuwa uwagę, nadaje wnętrzu ciekawszego wyglądu oraz charakteru. Najciekawszy efekt będzie wtedy, gdy takie wzorzyste fronty zamontujemy tylko na górnych szafkach, jako delikatny akcent na paru drzwiczkach lub zamontowane na zabudowie lodówki czy zmywarki.

Za to na blatach kuchennych w tym roku królować będzie wzór ewentualnie faktura kamienia. Pomału odchodzimy od marmuru, jednakże to wcale nie oznacza, że marmur nas opuści. Marmur nadal gości na blatach, lecz teraz stosuje się go wraz z ozdobną listwą przyblatową lub backsplashem. Kamienne blaty również się zmienią, będzie wybierana teraz delikatniejsza faktura.

Satynowa kuchnia w odcieniu ciemnej zieleni z jasnymi, drewnianymi blatami.

Nowości kuchenne

Tym razem stawiamy na aranżację nowoczesnej kuchni. Chcemy by nasza kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna i dopasowana do nas. Wybieramy organizery, szafki cargo, separatory i wiele więcej dodatków do szafek, które ułatwią nam pracę oraz pozwolą zachować czystość. Możemy też zauważyć, że coraz częściej wyspy kuchenne zaczynają się zaokrąglać. Nadaje to niekonwencjonalnie ciekawy efekt, który nadaje przyjemniejszego i cieplejszego klimatu naszemu wnętrzu. W kuchni także lądują szklane fronty czy szklane witryny. Metalowe dodatki w postaci lamp, witryn czy uchwytów nada surowego charakteru, m.in. drewnianym frontom. Zmienią się także kafle pomiędzy górną a dolną zabudową. Modne ostatnio były kafelki à la cegiełka w różnych kolorach. Teraz kafle są kładzione pionowo, co optycznie podnosi nam pomieszczenie a ciekawa barwa czy faktura kafla daje niespotykany wygląd kuchni.

Biały zabudowany półwysep

Mamy tyle niesamowitych możliwości. Ważne, by tworzyć kuchnię dobraną do siebie i ze smakiem. Odsyłam was serdecznie do realizacji, gdzie możecie dopasować meble kuchenne do siebie, a po więcej ciekawych pomysłów i porad zapraszam was na naszego bloga.